3 rady, jak na výběr nového povlečení

Chcete-li se v noci dobře vyspat a načerpat novou energii do dalšího dne, je důležité, abyste se cítili příjemně. Takový pocit vám může navodit povlečení vašich peřin a polštářů. Prozradíme vám, čím se řídit při výběru kvalitního a hlavně funkčního povlečení.

1. Prodyšné a savé vlastnosti

Mezi první faktory, kterými byste se měli řídit při výběru povlečení, patří jeho prodyšnost. Díky této vlastnosti povlečení se v noci nebudete budit horkem či pocením. Prodyšné povlečení odvádí vlhkost, proto zvolte ideálně klasický bavlněný materiál. Vhodné je také povlečení z mikrovlákna, které zase dokáže vlhkost pohlcovat. Prodyšnost a savost jsou tedy důležité vlastnosti, které by materiál vašeho povlečení měl mít pro váš klidný spánek.

2. Hřejivost materiálu

Dalším kritériem pro výběr povlečení je jeho hřejivost. Je samozřejmé, že v zimě budeme volit spíše materiál se schopností nás zahřát. Zde připadá v úvahu oblíbený a na dotek příjemný flanel, což je speciálně upravená bavlna, dalším vhodným materiálem pro zahřátí je krep. V létě ovšem spíše vyhledáváme povlečení z lehčího materiálu, můžeme volit například saténové povlečení. Každý jsme také jiný, někomu vyhovuje pro spánek více tepla, někomu více chladu, podle toho vybíráme i materiál povlečení.

3. Kvalita a životnost

Když už investujeme do vhodného výběru povlečení, jistě bychom uvítali, aby nám nějakou tu dobu vydrželo. I když může být samotný materiál kvalitní, takovým je například mikrovlákno, je dobré se zaměřit i na kvalitu provedení, tedy ušití povlečení. Orientovat se můžeme také dle renomé daného výrobce.

Stejně tak při výběru i dalšího bytového textilu, nejen ložního prádla, dbejte na kvalitu provedení, správné míry, barvy. Ať už se jedná třeba o nové závěsy, záclony, jejich životnost by též měla odpovídat kvalitě a ceně.