4 doporučení pro váš zahradní nábytek

K létu neodmyslitelně patří také venkovní posezení a lenošení na zahradě či terase. O slovo se tedy hlásí zahradní nábytek, který nám zpříjemní relax v letních měsících. Čím se řídit při výběru zahradního nábytku? Máme pro vás 4 rady a doporučení.

Základem je pevný stůl

Jednou ze součástí zahradního nábytku jsou stoly a stolky, proto začněme jejich vhodným výběrem. Kvalitní zahradní stůl by měl být především odolný vůči počasí a měl by být také snadno udržovatelný. Pro pořádání grilovačky na zahradě budete spíše volit zahradní stůl větších rozměrů, pro odložení osvěžujícího nápoje vedle lehátka přijde zase vhod menší zahradní stolek.

Pohodlí dodají židle a lehátka

Pro dobré posezení na zahradě pak budeme volit zahradní židle a křesla. Opět dbáme na kvalitu materiálu, jeho snadnou údržbu a odolnost. Také manipulace se skládacími židlemi a křesly může být pro nás vodítkem. Oblíbené jsou jednoduché plastové, stohovatelné židle, ale také proutěné židle, židle z ratanu, dřeva či kovových materiálů.

Zastíní vás pěkný slunečník

Abychom si v horkých letních dnech dopřáli příjemné posezení na zahradě, doplníme zahradní nábytek o slunečník nebo altán či domek. Sluníčko je fajn, ale ne na příliš dlouho. Slunečník nás tak ochrání před přímými slunečními paprsky a také třeba před letním deštíkem. Slunečník je potřeba řádně upevnit do podstavce.

Lehátka a houpačky přispějí k relaxaci

K příjemnému letnímu relaxu patří také lenošení na lehátku. Můžete se na něj položit a nechat se opalovat, nebo si na stinném místě v klidu číst. Pořiďte si stabilní a pohodlná zahradní lehátka z dobrého materiálu. Například lehká dřevěná lehátka, z pevného plastu nebo lehátko z ratanu či umělého ratanu. Relaxovat lze také na zahradní houpačce, která je oblíbená nejen u dětí, ale i u dospělých.