Bazénová chemie vám šetrně pomůže od nečistot

Máme-li doma zahradní bazén, je to jistě příjemné osvěžení v letních horkých měsících. Protože se však v našem bazéně nachází stojací voda, která je náchylná na tvorbu bakterií, mikroorganismů a řas, je potřeba dbát o její čistotu. Základním indikátorem čistoty vody je kontrola pH. Bezpečná hodnota pH vody je v rozmezí 7 – 7,4. Kontrolu pH vody bychom měli provádět jednou týdně, a to za pomocí pH testeru, například ve formě papírových proužků, které ponoříme do vody. Pro udržení správné hodnoty pH nám pomůže vhodná bazénová chemie. Ideální hodnota pH je šetrná k naší pokožce, nezpůsobuje nám podráždění, navíc má vliv na působení dezinfekce a čištění bazénů a v neposlední řadě též díky správné hodnotě pH vody v bazéně ochráníme kovové části konstrukce proti korozi. Správná hodnota pH spolu s dezinfekcí nám pomůže udržet čistou vodu a krásnou průzračnost. Čistá voda je bezpečná také hlavně pro děti, které koupání v bazénech mají velice rádi.

Co vše s bazénovou chemií vyčistíme

Bazénová chemie nám pomáhá udržovat hodnotu pH vody ve správném rozmezí pro naše tělo. Dalším využitím bazénové chemie je dezinfekce, zbavování vody nečistot, případně řas. V nabídce bazénové chemie existuje řada přípravků, které mají i multifunkční využití. Často používaným prostředkem na čištění vody v zahradním bazéně je chlor. Chlor slouží k dezinfekci vody, rovněž je účinný při odstraňování bakterií, organických látek znečišťujících vodu, také odstraňuje různé houby a mikroorganismy. Pomocí chloru se zbavíme i zelené vody a řas, vodu tak budeme mít průzračně čirou. Chlorace tedy pomáhá udržovat vodu hygienicky čistou. Bazénový chlor se používá ve formě multifunkčních tablet pro pravidelnou údržbu vody v bazéně nebo se dávkuje určité množství rozpustných granulí. Na trhu je široká nabídka chlorových přípravků pro pravidelné používání nebo pro jednorázové použití.

Set bazénové chemie vám zjednoduší péči

O zahradní bazén a vodu v něm je potřeba se dobře postarat. Zajistíme si tak bezpečné koupání v čisté vodě a zároveň ochráníme také samotný bazén a jednotlivé komponenty bazénu například před korozí, znečištěním a zanešením, pomůžeme tak udržet náš bazén funkční a čistý. Jednotlivé přípravky pro správné udržování čistoty vody v bazéně lze pořídit samostatně nebo v také v setech. Získáte tak balení obsahující dezinfekční prostředek, tester na měření hodnoty pH, přípravky pro úpravu hodnoty pH, také například přípravek proti řasám. Je dobré seznámit se s kvalitními přípravky na trhu a znát základní informace o údržbě vody v bazéně. Udržujte tedy správnou hodnotu pH vaší vody v bazéně, dezinfikujte, zabraňujte růstu řas. Vybírejte kvalitní přípravky, používejte správné dávkování a ochraňte sebe i své děti před nežádoucími kožními problémy. Užijte si koupání v zahradním bazéně díky čisté vodě a zpříjemněte si tak relaxaci i vodní zábavu v krásných letních měsících.