Proč investovat do plechové střechy

Střecha každého domu nebo chalupy je důležitým prvkem stavby, který ji chrání, dotváří a má především svou jasnou funkci. Ať už stavíte nebo rekonstruujete, je potřeba si uvědomit, že střechu nelze zanedbat, co se kvality týče. Kvalita střechy se pak odráží i na životnosti celé stavby. Vybírejte proto takové střešní krytiny, které jsou opravdu kvalitní, snadné na opravu, s dlouhou životností. A rozhodně na střešní krytině nešetřete, nemuselo by se vám to vyplatit.

Kvalita se vyplatí

Mezi střešními krytinami je čím dál oblíbenější plechová střešní krytina. A to především pro svoje vlastnosti, hmotnost i jednoduchou manipulaci při montáži. Hmotnost u plechových střešních krytin je významným faktorem. Plechové střešní krytiny jsou mnohem lehčí než ty z klasického materiálu. Díky své lehkosti tedy tolik nezatěžují krov a nenarušují konstrukci celé budovy. Je možné je použít na každý druh střešní konstrukce, ať už se jedná o strmou střechu nebo plochou. Plechová střešní krytina se vyrábí z pozinkovaného plechu ve vysoké kvalitě. A právě kvalita materiálu hraje velkou roli. Buďte obezřetní při výběru dodavatele střešní krytiny, protože levná varianta se vám nakonec může prodražit díky třeba nižší životnosti či jiným problémům.

Kolik stojí plechová střecha

Právě nekvalitní materiál střešní krytiny včetně ne úplně dobře odvedených pokrývačských prací může mít za následek řadu problémů a komplikací. Střecha má chránit náš dům nebo jakoukoliv jinou budovu, proto velice záleží na kvalitně odvedené práci i na kvalitě materiálů. Jinak se nám může stát, že do domu bude zatékat, bude se tvořit vlhkost, plísně, ale hlavně může dojít k narušení konstrukce střechy i domu samotného. Vybírejte proto kvalitní střešní krytinu a nešetřete na ní.

Pokud se rozhodnete pro plechovou střešní krytinu, můžete si vybrat například plechové tašky nebo trapézovou plechovou krytinu. V každém případě se soustřeďte na volbu dobrého dodavatele, získáte tak dlouhou životnost střešní krytiny, kvalitní materiál a minimum oprav. Mezi špičkové výrobce a dodavatele plechové střešní krytiny patří firma Blachotrapez. Zde pořídíte plechové tašky již za 280 Kč včetně DPH za metr čtvereční a trapézovou plechovou krytinu od 220 Kč včetně DPH za metr čtvereční.