Fotovoltaika opravdu pro všechny! Vybavte i svoji domácnost solární energií

Fotovoltaika opravdu pro všechny! Vybavte i svoji domácnost solární energií

Solární energie je jednou z těch vůbec nejčistších a nejdokonalejších forem energie, které známe. Moderní technologie dokáží po letech vývoje vytáhnout opravdové maximum z každého slunečního svitu. Díky tomu můžeme využívat možnosti, které neomezují přírodu ani nás.

Mnohé zájemce může odradit základní pořizovací cena takových technologií, která rozhodně není dostupná pro kohokoliv. Naštěstí jsou tady ale dotace, které vám s jejich pořízením mohou pomoci!

Proč pořizovat fotovoltaickou elektrárnu?

Určitě vás napadá, proč vůbec pořizovat fotovoltaickou elektrárnu. Oproti původním typům jsou moderní elektrárny na úrovni, kdy dokáží stoprocentně využít dokonce i toho nejjemnějšího denního svitu. Proto se nemusíte bát toho, že bude solární elektrárna na klíč vyvíjet dostatek energie jenom po omezenou dobu podle toho, kdy na ni opravdu dopadá přímé sluneční světlo.

Jak je to ale s nevyužitou energií?

Zcela naopak, dnešní solární elektrárny jsou natolik výkonné, že by dokázaly v reálném čase napájet i energeticky velmi náročné mechanismy. Co se ale s energií děje v případě, kdy vůbec neexistuje žádný odběr? V takovém případě nemusíte mít obavy, že by vyrobená energie přišla vniveč.

Standardně je kvalitní fotovoltaická elektrárna na klíč vybavena bateriovými články pro uložení nadbytečné energie. Vy tak můžete mít někde uvnitř nemovitosti mít umístěny články o vysoké kapacitě, které se postupně dobíjejí a udržují. Ty lze použít pro vstup energie do sítě, nebo dokonce na takové úkony, jako je dobíjení elektromobilů.

Jak je to s poskytovanými dotacemi?

Ohledně poskytování dotací nemusíte mít žádné obavy. Některé se sice vyplácejí zpětně, ale vždy budete mít předem informaci o tom, zdali byla či nebyla konkrétní dotace schválena. Z toho důvodu je lepší počkat na schválení dotace, než fotovoltaiku pro SVJ vůbec zrealizujete. Jakmile máte jistotu dotace, můžete se bez problémů pustit do realizace. Fotovoltaické elektrárny jsou specifické tím, že je k nim potřeba vyplnit standardní dotační návrh, jehož součástí jsou i technické náležitosti.