Které přednosti mají vinylové podlahy?

Které přednosti mají vinylové podlahy?

Přemýšlíte nad tím, že byste si do domácnosti či kanceláře pořídili vinylovou podlahu? Seznámíme vás s jejími hlavními přednostmi a také vám prozradíme, jakým způsobem se tyto podlahy dají využít.

Odolají vlhkosti i extrémní zátěži

Vinylová podlaha je extrémně odolná proti znečištění i mechanickému poškození. Proto se hodí do každé domácnosti, kde jsou také děti nebo domácí mazlíčci. Vinylová podlaha navíc vždycky vypadá dobře a moderně.

Tyto podlahy se vyrábí z polyvinylchloridu a skládají se hned z několika vrstev. Mezi další přednosti vinylových podlah řadíme:

  • tlumení kročejového hluku
  • odolnost proti poškrábání
  • příjemný povrch pro chůzi
  • odolává vlhkosti
  • nepřeberné množství dekorů
  • snadná renovace nášlapné vrstvy

Pokud bude při pokládce lepených vinylových podlah použito také kvalitní lepidlo, pak se vyhnete i případné tvorbě spár, které vznikají při častých výkyvech teplot.

Kvalitní podlaha je základem úspěšné pokládky

Jestliže si nechcete podlahu pokládat sami, pak doporučujeme oslovit odborníky, kteří přesně vědí, jak upravit povrch, aby podlaha dobře seděla, i jak postupovat v jednotlivých krocích při realizaci vinylové podlahy.

Ale jen kvalitně odvedená práce nestačí. Ještě si musíte pořídit i kvalitní vinylovou podlahu, například od společnosti AdoreFloors. Na výrobu vinylových podlah využívá patentovanou technologii, která se mimo jiné pyšní například antibakteriální nanoúpravou.

AdoreFloors je předním světovým výrobcem tohoto typu podlah a má za sebou více než čtyřicetiletou historii. Svým zákazníkům dodává jak lepené vinylové podlahy, tak i zámkové vinylové podlahy, vinylové podlahy SPC a rigidní vinylové podlahy. Proto si od této firmy můžete pořídit podlahy do dětského pokoje, podlahy do koupelny nebo třeba do kuchyně.