Nábytek je půl domova. Jaké trendy jsou aktuálně nejzajímavější?

Nábytek je půl domova. Jaké trendy jsou aktuálně nejzajímavější?

Bez nadsázky se dá říct, že naprostá většina toho, jak vnímáme náš domov se může odvíjet od toho jaký nábytek máme v domově. Samotný nábytek nemusí nutně udělat efekt okouzlujícího domova a mnohdy může dokonce udělat větší práci umístění nábytku nežli jenom nábytek samotný.

Jenže v moderních domácnostech, které jsou jinak stavěny poměrně dost jednoduše a esteticky, je nábytek jednou z nejefektivnějších metod, jak můžeme domácnost udělat osobitou. Dnes se přitom podíváme na několik trendů, které se kolem domácího nábytku běžně točí.

Oblíbené obývací stěny jako puzzle

Jednou z kategorií domácího nábytku, které prošly velkou inovací, jsou rozhodně obývací stěny. jedná se o rozměrné kusy nábytku, které mohou velice jednoduše udělat celou tvář místnosti. Zatím co v minulosti byl trend mířený spíše do masivnějších kousků nábytku z velice tradičních materiálů, tak aktuálně mohou připomínat spíše složitou skládačku.

Materiály jsou většinou laděny do tmavší barvy a celý objekt obývací stěny se může kompletně skládat z velkého množství poliček, okének a částí nábytku, které dohromady dělají skvěle hrající celek.

Jídelní sady a rohové soupravy

Rohové soupravy jsou jednou z věcí, jak můžete v domácnosti získat opravdu velké množství prostoru a zároveň i dostatek místa na kvalitní sezení. Díky tomu tak rohové sedací soupravy bývají oblíbené ve všech stavbách, a především potom v drobnějších zástavbách menších bytů a domů. Navíc dokáží opticky zvětšit prostor tím, jak výrazně dokáží lemovat rohy místnosti, které bývají i umístěny na delší straně.

Oblíbené soupravy pro spoustu sezení

Především v rámci obývacích prostorů patří mezi ty nejoblíbenější soupravy ty, které připomínají svým tvarem písmo U. jsou totiž cestou k tomu, jak můžete získat spoustu sedacího prostoru na poměrně malém zastavěném prostoru. Mimo toho sedací soupravy do U dokáží oslovit lidi i díky možnosti být si neustále poblíž. Nabízí možnost sedět pohodlně a s dostatkem prostoru, ale přitom nebýt k sobě bokem ale čelem, což je i pro celou řadu přátelských akcí velice vítanou změnou.