Nápady na výzdobu pokoje pro teenagery, které si zamilujete

Nápady na výzdobu pokoje pro teenagery, které si zamilujete

Teen pokoje kombinují zábavná témata se stylem pro dospělé. Ale najít správnou rovnováhu mezi hravostí, sofistikovaností a nezbytností pro pokoj pro teenagery může být náročné. Sestavili jsme seznam nejlepších nápadů pro pokoj pro teenagery, které vám pomohou začít, a několik užitečných tipů, které byste měli mít na paměti, když budete pokračovat ve zdobení.

9 nápadů na téma dospívajících pokojů

Středem velkého pokoje pro teenagery je skvělé téma. Spolupracujte se svým dospívajícím, abyste určili téma, které se s ním může vyvíjet. Vaše dospívající dítě si teď možná zamiluje Taylor Swift, ale příští rok bude posedlé Edem Sheeranem, takže navrhněte širší téma, jako je Top 40. Nebo si vyberte neutrálnější téma, jako je minimalismus a akcentujte předměty a umělecká díla, která odrážejí měnící se vkus.

  1. Boho: Ideálně se hodí do ložnice pro teenagery, bohémský styl, běžněji známý jako boho chic, vrstvy neformálních vzorů a textur na čistém, minimalistickém pozadí. Ačkoli se budete chtít vyhnout přeplněnému vzhledu, boho vám dává možnost snadno změnit vzhled místnosti výměnou akcentů, uměleckých děl a textilií.
  2. Popkultura: Dospívající se často silně ztotožňují se svými oblíbenými televizními pořady nebo filmy. I když to může být dobré téma, klíčová je vyváženost. Například místo toho, abyste investovali do povlečení a upomínkových předmětů „Stranger Things“, ozdobte je zarámovaným plakátem a několika jemnými předměty rozmístěnými po místnosti.
  3. Sport: Stejně jako téma popkultury se sportovní téma skvěle hodí do pokojů pro teenagery. Ale nepřehánějte to. Vaše dítě může milovat Denver Broncos nyní, ale později by raději projevilo věrnost jejich vysokoškolskému týmu. Zaměřte se na akcenty se sportovní tematikou, jako je vybavení, sedadla na stadionu nebo skříňka na dekorace pouze s jedním nebo dvěma díly souvisejícími s týmem.
  4. Přátelé: Zaměřte se na sociální aktivity vašeho dítěte s tématem, které zdůrazňuje jeho přátelství. Vytvořte koláž zarámovaných fotografií, které může vaše dospívající dítě snadno přepnout, aby odráželo své nejnovější výlety, přidejte křesla se sedacími vaky na lezení a zásobte malou ledničku limonádou a občerstvením.
  5. Industriální: Další téma prázdného plátna, industriální styl představuje zachráněné dřevo, umělé cihly, kov a další recyklované materiály. Je to vzhled, který může snadno růst s vaším dospívajícím, když jdou na vysokou školu nebo se dokonce přestěhují do svého prvního bytu, zvláště když je nyní tak populární u dospělých. Navíc jej mohou obohatit o své současné oblíbené umělce, filmy a další oblíbené položky.
  6. Graffiti: Nechte svého dospívajícího „označit“ jeho pokoj tím, že oddělíte oblast, kde může vytvářet své vlastní pouliční umění. Doplňte vzhled průmyslovým osvětlením, kovovými svítidly nebo skladovacími kontejnery.
  7. Hudba: Kdo by neměl rád hudbu? Pokud vaše dítě hraje na nějaký nástroj, vystavte jej na viditelném místě spolu s několika zarámovanými listy jeho oblíbených skladeb. Pokud raději poslouchají, vystavte jim zarámované obaly alb, gramofon nebo sluchátka zavěšená přes opěradlo židle. Ať tak či onak, nechte to jednoduché a umožněte jim vyměňovat umělecká díla s jejich oblíbenými hudebníky, jak se jejich vkus mění.
  8. Fashionista: Není nic špatného na tom, chtít vypadat co nejlépe na velký den. Dejte svému dospívajícímu dítěti prostor, aby to udělal, pomocí příliš velkého zrcadla, lichotivých světel a prostoru pro make-up, štětce a další nezbytnosti pro krásu. Můžete to udělat extra glam s honička salonek pokrytý umělou kožešinou a zrcadla od podlahy až ke stropu.
  9. Retro 60. let: Využijte svobodného ducha svého dospívajícího dítěte s retro tématem 60. let. Navrhněte přirozené barvy, jako je zelená, hnědá, žlutá a oranžová s akcenty s chlupatými koberečky a otevřenými poličkami pro neutrálnější vzhled. Dospívající, kteří hledají odvážnější vzhled, ocení jasnější barvy zdůrazněné kravatou, paisley potisky a předměty se slovy „mír“ a „láska“.

Svěží barevné nápady pro teenagerské pokoje

Bez ohledu na téma má barva velký vliv. Podle Sherwin-Williamse jsou bílá, šedá, modrá a růžová oblíbená volba pro dospívající , ale můžete vytvořit téměř jakoukoli barvu. Nevíte si rady s výběrem barevného schématu místnosti? Tento článek vám může pomoci začít . V opačném případě jsme níže uvedli některá osvědčená barevná doporučení pro dospívající.

Bílá: Bez ohledu na místnost, s odstínem bílé neuděláte chybu. Sherwin-Williams navrhuje Extra White a další neutrální odstíny jako Alabaster a Silverpointe, které můžete kontrastovat s jasnými odstíny, jako je modrá, oranžová nebo růžová.

Černá: Vytvořte úžasné ohnisko natřením jedné stěny černou nebo tmavě šedou. Můžete zvolit monochromatický vzhled černé, bílé a šedé nebo použít černou jako pozadí pro poutavější barvy.

Námořnictvo: Námořnictvo je oblíbená volba, zejména u chlapců. Použijte jej se zelenými, hnědými nebo světle modrými akcenty. Zkombinujte jej s barevnými akcenty, jako je žlutý přehoz, bílé závěsy nebo výrazné plakáty pro jasnější vzhled.

Růžová: Posuňte růžovou na další úroveň sofistikovanějším přístupem. Moderní nábytek s jednoduchými liniemi může kompenzovat dětinskost obvykle spojovanou s růžovými ložnicemi, ale můžete se také rozhodnout začlenit místo toho výrazné růžové akcenty.

Fialová: Ať už se rozhodnete pro výraznější, nebo se budete držet světlejších odstínů, fialová může nahradit růžovou, když vaše dospívající dítě chce vypadat dospěleji. Fialové pokoje s bílým nábytkem a světlými tkaninami fungují obzvláště dobře pro vytvoření klidného útočiště.

Stropy a podlahy

Pokoj vašeho teenagera je víc než jen jeho čtyři stěny. Věnujte pozornost stropu. Můžete jej malovat v akcentní barvě nebo malovat zábavný vzor. Přidejte kousíčky vlnité látky zavěšené u stropu pro jemný, ženský vzhled nebo použijte závěsy k oddělení postele od zbytku místnosti.

Osvětlení je dalším způsobem, jak dodat stropu vizuální zajímavost. Zvažte zavěšení lustru jako tohoto tradičního svítidla nebo tohoto zábavného . Můžete nainstalovat tuny svítidel, abyste stropu dodali svěží vzhled.

Nezanedbávejte podlahy. Koberce jsou snadným způsobem, jak změnit vzhled podlahy bez velké renovace. Zvažte nákup koberce na plochu, který doplňuje barevné schéma, nebo takového, který odráží zájmy vašeho dospívajícího. Máte-li jednobarevný pokoj, odvážný koberec může dodat tolik potřebnou barvu.

Osvětlení pro teenagery

Správná kombinace osvětlení je nezbytná. Začněte s jasným studijním světlem u stolu, a pokud vaše dospívající dítě rádo čte v posteli, i tam se světlem na čtení. Pak přihoďte nějaké jemnější osvětlení, jako jsou stolní lampy. Osvětlení může sloužit dvojímu účelu a přidat do místnosti prvek zábavy. Zavěste řetězec tematických světel nebo zářící bublinu s nápisem „Ahoj“. Nebo vystavte pohádková světla ve sklenici pro rozmarný vzhled. Dokonce i stojací lampy mohou být příležitostí pro vaše dospívající, aby se vyjádřily. Filmové studio na stativu nebo stojací lampa inspirovaná pouliční lampou může každé místnosti propůjčit spoustu osobitosti.

Temný a tichý

Dospívající potřebují svůj spánek, takže stejně důležité, jako je správné osvětlení, chcete mít možnost zatemnit místnost kdykoli během dne. Dobrou volbou jsou lemované závěsy, jaké najdete v hotelovém pokoji . Nebo můžete použít zatemňovací rolety. Abyste pomohli udržet v místnosti tmu, navykněte svému dospívajícímu dítěti také před spaním vypínat obrazovky.

Nejlepší postele pro teenagerské pokoje

Pokud jste to ještě neudělali, je čas vyhodit jejich dětskou postel a nahradit ji dospělejší. Bonusové body za postel, kterou si váš dospívající může vzít s sebou na vysokou školu nebo když se přestěhuje do svého prvního bytu. Pohovky, které obsahují kolébku, jsou dobrou volbou pro dospívající, kteří milují přespání, zatímco podkrovní postel otevírá pokoj a poskytuje další prostor pro posezení s přáteli. Dokonce i manželská postel způsobí, že se váš teenager bude cítit jako dospělý.

Nábytek pro teenagerské pokoje

Děti potřebují prostor ke hře; dospívající potřebují prostor ke studiu a zábavě s přáteli. Ujistěte se, že pokoj vašeho dospívajícího může pojmout obojí. Začněte s posouzením toho, co je již v místnosti. Pokoj vašeho dospívajícího dítěte by měl mít místo ke studiu (o tom později), dobrou postel, komodu, stolky, pohodlné sezení a úložný prostor.

Možná budete moci změnit to, co již máte, přelakováním nebo přečalouněním stávajících kusů, abyste jim dodali nový vzhled. Nebo můžete investovat do nových kousků. Pokud se rozhodnete nakupovat nový nábytek, přemýšlejte o kouscích, které by si vaše dítě mohlo vzít na vysokou školu nebo použít ve svém prvním bytě.

Studijní prostor

Středoškolské a vysokoškolské kurzy mohou být náročné, takže váš dospívající bude chtít produktivní oblast ke studiu. Začněte s dostatečně hlubokým stolem pro notebook nebo počítač a zásuvkami na pera, tužky a studijní materiály. Nezbytná je židle s dobrou bederní oporou, ale také dostatečné osvětlení (viz výše). Zavěste na stůl bílou tabuli, tabuli nebo korkovou tabuli, aby si vaše dítě mohlo zaznamenávat důležité úkoly. V blízkosti stolu zvažte instalaci polic pro reference a učebnice.

Umělecká díla pro dospívající

Plakáty, fotografie a další umělecká díla pomáhají personalizovat pokoj dospívajícího. Ale vkus teenagerů se mění stejně často jako hity Top 40. Minimalizujte poškození zdí investováním do rámečků a výměnou uměleckých děl (spíše než pravidelným lepením nebo lepením nových kusů). Rámy také dodávají uměleckému dílu stylový vzhled a pomáhají předcházet poškození oblíbených kusů.

Pokud váš dospívající není ochoten zavázat se ke konkrétním velikostem rámů, zavěste místo toho korkovou nástěnku, aby mohli kdykoli přidat umělecká díla různých velikostí.

Nápady na skladování pro dospívající

Chcete zvýšit šance, že váš dospívající bude udržovat svůj pokoj čistý? Poskytněte dostatek úložného prostoru pro oblečení, boty, školní potřeby, knihy, sportovní vybavení, hudební nástroje a zájmy. Plastové koše, drátěné koše a dokonce i krabice pod postelí jsou dobrým úložným prostorem pro sezónní věci a věci, které se pravidelně nepoužívají. Pokud váš dospívající ještě žádný nemá, investujte do velkého koše na prádlo. A ujistěte se, že je skříň zásobena spoustou věšáků.

Police jsou také dobrým úložným prostorem. Dejte svému dospívajícímu dítěti místo, kde si přes víkend uloží oblíbené fotografie a upomínkové předměty nebo si schová učebnice.

Prostor skříně

Oblečení je důležitou součástí života dospívajících a vaše bude pravděpodobně chtít více místa pro svou sbírku. Pokud je skříň vašeho dospívajícího dítěte malá, zvětšete prostor skříně odstraněním nepoužívaných polic a přidáním druhé tyče. Nebo si kupte sadu od Home Depot nebo Lowes pro uspořádání prostoru. Prostor můžete také uspořádat pomocí závěsných přihrádek na boty a poutek na opasek. Nebo přidejte skříňku na boty na podlahu skříně.

Samozřejmostí je velký koš na prádlo na špinavé prádlo a dostatek ramínek.

Příslušenství

Doplňky jsou všechny položky, které dodávají místnosti osobitost: podepsaná kytara, klasický filmový plakát „Star Wars“ nebo polštáře na vázání. Obvykle odrážejí téma nebo přidávají šplouchnutí barvy. Myslete na světlé rámy obrazů nebo lávovou lampu. I když můžete skončit nákupem příslušenství, zejména pokud plánujete celkovou přeměnu, váš dospívající již může mít položky, které budou odrážet dané téma. Dekorace na sportovní téma? Vystavte baseballovou sbírku nebo oblíbený dres vašeho teenagera.

Prostor pro setkání

Většina dospívajících chce mít soukromé místo, kde by se mohli setkávat se svými přáteli. Vytvořit jeden. Přidejte křesla se sedacími vaky a další pohodlné sezení do jedné části místnosti, kde se vaše dítě může scházet s přáteli. Mini lednička zásobená nealkoholickými nápoji a občerstvením oceníte, ale není nezbytná. Pokud je váš teenager hráč, zvažte, zda by tento prostor neměl sloužit jako hrací plocha. Jen se ujistěte, že je dostatečně daleko od studijního prostoru, aby vaše dítě nebylo v pokušení vyměnit studijní čas za herní.

Prostor pro hudbu

Vaše dítě možná nehraje na nástroj, ale většina dospívajících ráda poslouchá hudbu. Dobré reproduktory, světla blikají v rytmu hudby nebo dokonce náladové osvětlení umocňují zážitek. Pokud vaše dospívající dítě poslouchá nahrávky, ujistěte se, že mu poskytnete prostor pro jeho gramofon a sbírku nahrávek.

Začínající hudebníci by také měli mít prostor věnovat se svému řemeslu. Vytvořte prostor, kde mohou cvičit a ukládat nástroje, když je nepoužívají.

Konektivita

Připravte své dítě na akademický a společenský úspěch tím, že zabudujete spoustu elektrických zásuvek a nabíjecích bodů USB pro napájení telefonů, tabletů a počítačů. Ale buďte strategickí ohledně umístění. Zatímco nabíjecí stanice vedle postele má pro dospělého smysl, možná ji budete chtít umístit na opačnou stranu místnosti, aby vaše dospívající dítě netrávilo hodiny psaním zpráv nebo hraním na zařízení, když by mělo spát. Místo toho možná budete chtít vytvořit vyhrazenou oblast pro jejich digitální zařízení v jedné části místnosti.