Zeleň do interiéru zkrátka patří. Opatřete si mechové obrazy

Zeleň do interiéru zkrátka patří. Opatřete si mechové obrazy

Zeleň každý interiér rozzáří a oživí. V současné době se těší velké oblibě nejen živé rostliny pěstované v květináčích, ale také mechové obrazy.

Co jsou mechové obrazy?

Jedná se o obrazy, které se vytvářejí pomocí stabilizovaného mechu. Přírodní mech se mumifikuje pomocí speciální patentované techniky, která nahradí vodu v rostlinách biologicky rozložitelným konzervačním přípravkem. Ten je šetrný k životnímu prostředí. Díky tomuto postupu si rostliny zachovají svůj přirozený vzhled i barvu po velmi dlouhou dobu. Životnost obrazů pak závisí na místě, kde jsou umístěné. Ovlivní ji i podmínky. Obraz může vydržet i 10 let.

Na koho se obrátit?

Máte-li o obraz či ozelenění interiéru zájem, obraťte se na firmu Matouš Hydroponie. Ta se zabývá moderními způsoby pěstování rostlin. Kromě toho zajistí ozelenění interiérů, připraví rozpočet a dodá nádoby s vysazenými rostlinami. Samozřejmostí je kompletní servis včetně zálivky i poradenských služeb. Firma má velmi dlouhé zkušenosti a díky tomu doporučí nejen vhodné rostliny, ale i nádoby. Rostliny zasazuje do dezeolitových substrátů. Jedná se o hydroponické rostliny, které se pěstují v keramzitu, bez půdy.

Co je hydroponické pěstování rostlin?

Hydroponie představuje jeden z moderních způsobů pěstování okrasných rostlin. Je to způsob nejen vysoce dekorativní, ale také čistý a velmi hygienický. Je to ideální volba pro veřejné prostory, banky, hotely či zdravotnická zařízení. Podstatu představuje pěstování rostlin bez přítomnosti půdy, pouze v živném roztoku. Upevňovací funkci představuje expandovaný jílový granulát keramzit.

Výhodami hydroponie jsou absence půdy a zvyšování vzdušné vlhkosti. Neopomenutelným je fakt, že dochází k eliminaci škodlivin v ovzduší. Velkou přednost pak představuje snadná péče.