Fotovoltaika nabízí celou řadu výhod

Fotovoltaika nabízí celou řadu výhod

Určitě jste také řešili úsporu finančních prostředků při provozu domácnosti. Jednou z možností je fotovoltaika praha.

Co je fotovoltaika a jaké výhody nabízí?

Jedná s o obnovitelnou formu energie. Pro svůj provoz využívá sílu slunečního světla, ze které vyrábí elektřinu. Technologie existuje od poloviny 20. století, ale teprve v poslední době si nachází větší množství příznivců a začíná se využívat v mnohých domácnostech.

Jestliže jsou solární panely umístěné na střeše domu, jsou schopné přeměnit až 20% sluneční energie na energii elektrickou.

Mezi hlavní výhody používání tohoto systému je fakt, že poskytuje čistý a ekologický zdroj energie. Kromě toho neprodukuje žádné skleníkové plyny. Elektrickou energii vyrábí ze slunečního světla, takže nebudete potřebovat žádné další palivové zdroje. Také vám pomůže výrazným způsobem snížit náklady. Solární panely se navíc dobře udržují. Stanete se energeticky nezávislými. Na pořízená fotovoltaiky také můžete získat dotace. Snížíte si tak náklady na její pořízení.

Na koho se obrátit?

Zavítejte na web albaenergy.cz. Společnost ALBA Energy vám pomůže s celým procesem souvisejícím s pořízením solárního systému od prvopočáteční myšlenky až po finální instalaci fotovoltaické elektrárny. Pomůže i s podklady, které jsou potřebné pro získání dotací.

Vybrat si můžete ze tří systémů. Ekonomický je ideální pro menší investici a dvě osoby ve společné domácnosti. Uspoří energii a bude fungovat jako záložní zdroj. Další variantu představuje systém Optimum. Ten využije domácnost se čtyřmi osobami a díky němu získáte optimální poměr mezi dotací a investicí. Poslední variantou je Maximum. Ten je vhodný pro domácnost se šesti osobami a je vhodnou volbou v případě elektrického topení.