Jak vyřešit bonusovou místnost?

Jak vyřešit bonusovou místnost?

Má váš nový domov bonusovou místnost nebo nevyužité místo navíc? Štastlivče! Mít bonusový pokoj zvyšuje požitek z vašeho domu a může přidat na jeho hodnotě. Hotová bonusová místnost může domu přidat tisíce dolarů hodnoty. Potřebujete inspiraci, co dělat s bonusovou místností vašeho domova? Zde je jen několik nápadů, jak přeměnit bonusovou místnost vašeho domova tak, aby vyhovovala vašemu životnímu stylu. 

Co je to bonusový pokoj?

Bonusová místnost je prostor, který se obvykle nekvalifikuje jako ložnice, kuchyň, koupelna nebo šatna. Může být použit pro širokou škálu účelů v závislosti na vašich potřebách a preferencích. Technická definice „bonusové místnosti“ se liší místo od místa. Kromě toho mohou odhadci nemovitostí při posuzování hodnoty domu vynechat z rovnice ocenění nemovitosti bonusové místnosti. Můžete si také všimnout, když si prohlížíte výpisy nemovitostí, že bonusová místnost domova se nazývá „flex room“ nebo „FROG“ (dokončená místnost nad garáží). 

Nápady, co dělat s bonusovou místností

Takže, co byste měli dělat se svou bonusovou místností? V závislosti na vašich potřebách je zde několik nápadů, které je třeba zvážit.

Dětská herna – Ať už máte batolata nebo dospívající, použití bonusové místnosti jako herny je fantastickým využitím vašeho flexibilního prostoru. Děti se učí hrou. Mít celou místnost věnovanou růstu a vývoji vašeho dítěte může být prospěšné. Máte-li starší děti nebo dospívající , je „herna“ skvělým způsobem, jak dětem poskytnout soukromý prostor, kde se mohou potkat s přáteli a užívat si koníčky.

Hudební studio – Pokud vy nebo kdokoli z vaší rodiny hudebně inklinujete, pak mít doma oficiální hudební studio je skvělý nápad. Ať už hrajete na nástroj nebo vytváříte nahrávací studio, přeměna vašeho bonusového prostoru na hudební studio poskytne obyvatelům soukromý prostor, kde si mohou užívat hudbu, aniž by rušili ostatní.

Herna – Jsou rodinné herní večery u vás doma pravidelným jevem? Baví vás hraní her s přáteli a rodinou? Pokud ano, zvažte přeměnu svého bonusového prostoru na hernu. Přidejte stolní hry, kulečníkový stůl, pingpongový stůl, arkádové hry, sportovní vybavení nebo vybavení pro videohry.

Mediální místnost – Pokud je sledování televize a filmů jednou z vašich oblíbených kratochvílí, pak použití bonusové místnosti jako mediální místnosti je skvělým využitím prostoru. Jednoduše přidejte velkoplošnou televizi, dobrý zvukový systém a pohodlné sezení a voila, pokoj je hotový.

Domácí kancelář – Potřebujete místo pro práci z domova? Domácí kancelář vám pomůže zvýšit produktivitu a ušetřit čas, který byste jinak strávili dojížděním do kanceláře. Chcete-li vytvořit uspořádanou a užitečnou domácí kancelář, ujistěte se, že máte pohodlné sezení, dobré osvětlení, pěkný stůl a spoustu úložného prostoru.

Domácí úkoly nebo studovna – Potřebujete místo, kde byste se mohli učit a plnit domácí úkoly? Určení místnosti v domácnosti speciálně pro tento účel poskytne obyvatelům klidné místo, kde se mohou soustředit na domácí úkoly a školu. Doporučujeme přidat police na knihy a skříňky, které vám pomohou uspořádat prostor, stejně jako stůl nebo stůl pro dokončení práce.

Extra pokoj pro hosty – Potřebujete přelévací místnost pro hosty? Pokud váš domov během roku přivítá více hostů, může být dobrý nápad proměnit váš bonusový pokoj na pokoj pro hosty pro přátele a rodinu. Pokud je pokoj malý, doporučujeme přidat válendu nebo patrovou postel, abyste ušetřili místo. Mějte na paměti, že budete také potřebovat místo, kam si návštěvníci odloží své věci.

Místnost pro koníčky – Jste připraveni vychytat? Zkuste svůj flexibilní prostor proměnit v oficiální hobby místnost. Mít pokoj ve svém domě vyhrazený výhradně koníčkům znamená, že se s větší pravděpodobností budete věnovat (a užívat si) svého koníčka.

Obývací pokoj – Přemýšlíte, jak proměnit váš bonusový pokoj v ráj lehátek? Nedokážeme si představit uvolněnější a příjemnější způsob, jak využít váš prostor. Budete potřebovat extrémně pohodlný nábytek, pohodlné přehozy a polštáře a další předměty, které vám pomohou relaxovat.

Úložné prostory – Pokud to skříně a půdní prostor neřeší kvůli skladování, zvažte použití vaší bonusové místnosti jako vyhrazeného úložného prostoru pro krabice a doplňky. Určitě vás to ušetří od nutnosti platit za měsíční skladování v klimaticky řízeném skladu. Nemluvě o tom, že pohodlí přístupu k vašim věcem ve vašem vlastním domě je obzvláště užitečné.

Skříň – Potřebujete místo na oblečení a doplňky? Pokud skříň ve vaší primární ložnici není dostatečně velká, zvažte přeměnu bonusové místnosti na velkou šatnu. V dnešní době si můžete online objednat regálové systémy a věšákové tyče, takže si snadno vytvoříte skříň bez vestavby. Nebo si můžete najmout společnost, která vám pomůže vytvořit šatnu na míru.

Umělecké studio – Potřebujete klidné místo, kde byste mohli kreslit, malovat a přijímat svou vnitřní kreativitu? Proměna vaší bonusové místnosti na umělecké studio je skvělý způsob, jak cvičit a věnovat se svému oblíbenému koníčku. Je to také dobré místo pro zavěšení a uložení vašich uměleckých děl, pokud potřebujete úložný prostor.

Čítárna – Ať už potřebujete jen klidné místo ke čtení nebo velkou knihovnu plnou knih, mít čítárnu u vás doma je skvělý způsob, jak přijmout vnitřní bibliofil. Ujistěte se, že máte pohodlné místo k sezení a čtení, dobré osvětlení a dostatek knih.

Tělocvična nebo cvičební studio – Neexistuje žádná omluva pro vynechání tohoto tréninku, když mu je věnována celá místnost . Ujistěte se, že jste svou bonusovou místnost připravili se správným vybavením, ať už cvičíte kardio, posilování, jógu nebo virtuální fitness kurzy. Přidání zrcadel, podložek na jógu, ventilátorů a pohodlné podlahy jsou skvělými doplňky pro transformaci prostoru.