Použití cihlové zdi jako designového prvku ve vašem domě

Použití cihlové zdi jako designového prvku ve vašem domě

Zdá se, že odhalené interiérové ​​cihlové zdi nikdy nevyjdou z módy, ale s oblibou průmyslových loftů a boho chic stylů se zdají být populárnější než kdy jindy. Jak tedy vyzdobit pokoj cihlovou zdí? A jak přidáte cihlu do vašeho domova, pokud ji ještě nemáte doma?

Sestavili jsme tento kompletní návod, jak použít cihlu jako designový prvek ve vaší domácnosti a jak ji přidat, pokud ji nemáte. Navíc zde najdete tipy, jak vrtat do cihel, abyste pověsili umělecká díla, a také jak cihly natřít.

Jak vyzdobit cihlovou zeď

Cihla doplňuje většinu stylů zdobení, včetně industriálního loftu, boho chic, farmy a francouzského country. Dokonce i moderní dekor vypadá ostře, když se postaví proti cihlové akcentové zdi. Pokud již máte cihlovou zeď, zde je návod, jak ji využít naplno.

 • Vystavte to. Neschovávejte cihlu. Rozhodněte se pro plovoucí police, než abyste zakrývali velkou část cihel velkou knihovnou. Nebo si pořiďte otevřený regál, který zanechá jasný výhled na cihly za ním. Podobně, místo věšení televize nebo velkých uměleckých děl na zeď, což může být složité, zvažte jejich umístění na jinou zeď. Tímto způsobem uvidíte více cihel.
 • Oblečte si to. I když se chcete pochlubit cihlou, můžete přidat i barevné kousky z umění a jiných dekorů. Jasná umělecká díla a zelené rostliny dodávají cihlu barevné skvrny. Jednoduše to držte a nepřetěžujte zeď. K oživení vašich cihlových zdí často postačí jeden výrazný kus nebo několik rostlin v květináčích.
 • Jděte přirozeně. Kromě rostlin může cihlová zeď vypadat nejlépe přírodním dřevem. Přidejte dřevěné akcenty, jako jsou police, žebříky, čela postele, židle a komody. Vyvažte je kousky v neutrálních tónech. Například černá pohovka lemovaná dřevěnými koncovými stoly bude vypadat stylově proti cihlové zdi zdobené jednoduchými uměleckými díly.
 • Malovat to. Většina lidí si představí červenou nebo hnědou, když zmíníte cihly. Ale cihly mohou mít různé barvy, od hlíny a hnědé až po šedou, černou a bílou. Starší mohou být dokonce nabílené. Pro dramatické prohlášení si můžete namalovat cihly. Bílá je nejoblíbenější volbou, ale cihlovou zeď můžete vymalovat téměř jakoukoli barvou, pokud jste ochotni se zavázat. Vzhledem k tomu, že cihla je tak porézní, je obtížné odstranit barvu po jejím nanesení.

Jak malovat cihlové zdi

Klasické červené a hnědé cihly mají nadčasovou přitažlivost, ale podle Asociace cihelného průmyslu se cihly dnes ubírají i do jiných barev. Průzkum z roku 2019 zjistil, že mezi nejlepší rezidenční barvy pro cihly patří bílá, šedá, žlutohnědá a žlutohnědá, se zvyšujícím se zájmem o zelenou, černou a ty s kovovými glazurami .

Chcete změnit vzhled svých cihel? Je poměrně snadné malovat cihly, pokud budete postupovat podle těchto kroků. Jen buď opatrný. Cihla nasákne barvou, takže nejen že jí na pokrytí cihlové zdi budete potřebovat více než obyčejná zeď, ale po nanesení je nemožné získat zpět původní barvu.

Návod na malování cihel

 1. Shromážděte si výbavu. Kromě základního nátěru a barvy budete potřebovat malířský váleček, podnosy s barvou, malířskou pásku, hadříky, tuhý štětec, vysavač, vodu, tmel a tmel.
 2. Připravte oblast. Nábytek a podlahy zakryjte hadříkem.
 3. Vydrhněte cihly. Lehce použijte tuhý nylonový kartáč k uvolnění malty, nečistot nebo prachu na stěně. Vysajte nečistoty a uvolněné kousky.
 4. Umyjte cihly. Naplňte kbelík teplou vodou a několika kapkami tekutého mýdla. Použijte to k umytí cihel a odstranění zbývajících nečistot.
 5. Nechte zaschnout. Počkejte alespoň 12 hodin, než cihly vyschnou.
 6. Vyplňte praskliny. Pro malé trhliny použijte stěrkovou hmotu a pro větší spáry tmel.
 7. Páska. Nezapomeňte oblepit dveře, okna a obložení. Přilepte také podlahové lišty a strop.
 8. Naneste základní nátěr. Povrch cihel pokryjte základním nátěrem. Než budete pokračovat, nechte jej zcela vyschnout.
 9. Natřete cihlu. Nanášejte akrylovou barvu na vodní bázi pomocí válečku. Použijte štětec k pokrytí oblastí, které váleček postrádá. Nechte barvu zcela zaschnout.
 10. Přidejte druhou vrstvu. Cihlové zdi vyžadují až o 50 procent více nátěru než běžné zdi. Pokud je první vrstva dostatečně nepokryla, naneste druhou vrstvu. Nechte druhou vrstvu zcela zaschnout.
 11. Dokončit. Odstraňte pásku a pusťte hadřík.

Jak pověsit téměř cokoliv na cihlovou zeď

I když to, jak velkou váhu můžete zavěsit, závisí na stavu cihly, se kterou pracujete, na cihlovou zeď můžete pověsit téměř cokoliv , od zarámovaných obrázků až po 60palcovou TV s plochou obrazovkou. Stačí mít správné nástroje a vědět, co děláte, abyste předměty bezpečně zavěsili.

K zavěšení většiny předmětů stačí obyčejná vrtačka schopná vyvrtat několik 1” hlubokých otvorů. Standardní vrták do zdiva s tvrdokovem by měl stačit. Velké předměty však budou vyžadovat hlubší otvory a více z nich. Neobtěžujte se řešit práci s vlastním vrtákem, který by mohl shořet. Půjčte si těžkou vrtačku s příklepem v místní půjčovně nářadí. Pokud můžete, půjčte si také tvrdokovový vrták. To vám může výrazně ušetřit, protože budete ve skutečnosti potřebovat dva bity: jeden pro vyvrtání pilotního otvoru a jeden pro vyvrtání skutečného otvoru.

Dále budete chtít určit, kde vrtat. Typicky je cihla lepší volbou, protože unese větší váhu než malta. Pokud je však cihla stará a křehká, může být lepší vrtání do malty, zvláště když je to, co se pokoušíte zavěsit, těžké. V případě pochybností neriskujte vrtání do křehkých cihel a místo toho vrtejte do malty. Tímto způsobem se kotva roztáhne proti cihlám a potenciálně nepraskne již tak slabou cihlu.

Při vrtání do cihlové zdi postupujte podle těchto kroků

 1. Označte si díry. Určete, kolik otvorů potřebujete a jak daleko od sebe je třeba umístit. Pomocí tužky označte místo, kde potřebujete vrtat. Dvakrát zkontrolujte umístění podle šablony nebo montážního držáku, který máte.
 2. Nastavte zastávku. Pokud používáte příklepovou vrtačku, nastavte doraz pro doporučenou hloubku otvoru. Pokud používáte běžnou vrtačku, obtočte vrták páskou, abyste označili doporučený bod zastavení.
 3. Zařaďte. Než začnete vrtat, nasaďte si ochranné brýle a ochranu sluchu. Měli byste také nosit respirátor N95, abyste zabránili vdechování krystalického křemene obsaženého v cihlách a maltě. Vdechnutí i malého množství krystalického křemene může mít za následek nevratné zjizvení plic, problémy s dýcháním a smrt.
 4. Vyvrtejte vodicí otvor. Vložte vodicí vrták do vrtačky a nastavte jej na nízkou rychlost. Ujistěte se, že je kolmo ke stěně (vrtání pod úhlem způsobí problémy s vyrovnáním) a pomalu spusťte vrtačku. Udržujte pomalé, stabilní tempo. Vrtejte na doporučenou délku pomocí stálého tlaku.
 5. Udělejte vrtný otvor. Vyměňte vodicí vrták za vrták pro vaši díru. Ujistěte se, že je vrták vodorovný a kolmý, pak vrtejte pomalu a rovnoměrně do správné hloubky.
 6. Vyčistěte otvor. Použijte vzduchový kompresor k vyfouknutí prachu a nečistot z otvoru.
 7. Nainstalujte kotvu. Umístěte nástěnnou kotvu – také známou jako kotva do suchého zdiva – přes vyvrtaný otvor a zaklepejte na něj. Pokud jste vyvrtali otvor správné velikosti, kotva by měla jít dovnitř poměrně snadno.
 8. Pověste svůj předmět. Vložte šrouby do hmoždinek stejně jako za jiných okolností.
 9. Uklidit. S ochrannými pomůckami stále na místě zameťte veškerý prach nebo nečistoty na zemi. Vysajte nebo vytřete veškerý zbývající prach.

Jak zavěsit bez vrtání

Vrtání do cihel může být zastrašující, a pokud si pronajímáte, možná to ani nepřipadá v úvahu. K zavěšení předmětů bez vrtání do cihlové zdi můžete použít lepidlo, věšáky na cihly nebo klipy na cihly.

 • Lepidlo: Oboustranná lepicí páska, tekuté hřebíky a dokonce i suchý zip budou fungovat, i když pouze na předměty, které neváží příliš. Pokud chcete jen pověsit plakát, rozhodněte se pro oboustrannou lepicí pásku. Jeden malý rám obrazu lze připevnit ke stěně pomocí háčku připevněného pomocí Liquid Nails. Většina předmětů však bude vyžadovat spolehlivější způsob zavěšení.
 • Cihlové věšáky: Hroty na cihelných věšákech zapadají do maltové linky a zarývají se do cihel a malty. Zatímco mohou pojmout až 25 liber, cihlové věšáky vyžadují dostatečně hluboké maltové linky, aby se do nich vešly hroty. V opačném případě nemohou dostatečně dobře sevřít, aby zůstaly na místě a udržely váhu.
 • Svorky na cihly: Tyto svorky se připevňují přes líc cihly, přičemž horní okraj sedí na římse nad cihlou a spodní se zapíná pod cihlu na linii malty. Vzhledem k tomu, že v podstatě pasují přes cihlu, nevyžadují, aby byly maltové linky tak hluboké jako cihlové věšáky.

Jak vyrobit cihlovou zeď s cihlovou dýhou

Pokud nemáte cihlovou zeď, ale chcete ji, můžete vytvořit vzhled pomocí cihlové dýhy. Tyto dýhy jsou v podstatě tenké cihly instalované podobně jako dlaždice. Vyvolávají dojem skutečné cihlové zdi. Ve srovnání se skutečnými cihlami jsou však lehké a snadněji se instalují.

V závislosti na povrchu stěny možná budete muset nejprve nainstalovat ¼” cementové podkladové desky. Ve většině případů však můžete dýhu aplikovat přímo na vaši stávající stěnu. (Než začnete, prostudujte si pokyny výrobce nebo si je potvrďte u místního prodejce.)

Při instalaci cihlové dýhy postupujte podle těchto kroků

 1. Shromážděte své materiály. Budete potřebovat dýhy, maltu (také známou jako nástěnné máslo), hladítko, pilu na cihly (k řezání kusů, které se jinak nehodí) a mokrý hadr nebo houbu.
 2. Připravte oblast. Umístěte hadry na nábytek a podlahu.
 3. Změřte zeď. Rozhodněte se, jak přesně prostor rozložíte. Nechcete skončit s nepohodlnými malými kousky na konci projektu. Může pomoci označit čáry, kudy každá cihla vede.
 4. Dvojité máslo. Pracujte na malé ploše, na zeď a cihelnou dýhu naneste maltu (máslo). Začněte nahoře a aplikujte jednu řadu po druhé vodorovně. Vytvrzujte 12 hodin.
 5. Naneste spárovací hmotu. K nanášení vlhké směsi pod úhlem 45 stupňů použijte gumovou spárovací maltu s tvrdým okrajem. Spáry zcela vyplňte a přebytky setřete.
 6. Vyčistěte nepořádek.

Jiné způsoby, jak získat vzhled cihlové zdi

Pro přidání „cihlové“ zdi nemusíte instalovat dýhu. Místo toho můžete vzhledu dosáhnout přidáním tapety. Mnoho dnešních cihelných tapet se instaluje tak jednoduše, že to zvládne téměř každý, a zdálky to vypadá, že je to opravdové řešení. Podívejte se na jakýkoli obchod pro domácí kutily a centrum pro domácí zdobení, kde najdete nejnovější návrhy.

Pro více trojrozměrný vzhled můžete nainstalovat stěnové panely. Ty se obvykle dodávají v panelech 4 ‚x 8‘, které stojí zhruba 35 dolarů za kus a jejich instalace nevyžaduje mnohem více úsilí než tapety.

Pro snadnou instalaci cihlové tapety postupujte podle těchto kroků

 1. Shromážděte si zásoby. Budete potřebovat panely, tekuté hřebíky, kladivo a hřebíky, tmel nebo spárovací hmotu, vlhký hadr, barvu, která odpovídá vaší cihle, bílou barvu, pokud plánujete bílit zeď, malý štětec a houbu.
 2. Změřte zeď. Přidejte několik dalších panelů k počtu, který si myslíte, že potřebujete, takže budete mít navíc, které se hodí k panelům pro bezproblémový vzhled.
 3. Připravte oblast. Zakryjte nábytek a podlahu hadříkem.
 4. Připevněte panely. Až budete připraveni je použít, naneste tekuté hřebíky na zadní stranu každého panelu. Umístěte na zeď, obložení až cihlami k předchozímu panelu, takže to vypadá přirozeně. Zatímco jedna osoba drží panel na místě, přibijte panel na místo malými hřebíky.
 5. Skryjte švy. Naneste spárovací hmotu na švy a přebytky setřete.
 6. Malování na kamufláž. Pomocí barvy, která odpovídá cihlám, natřete spárovací hmotu.
 7. Nabílit, chcete-li. Pokud chcete vymalovat nebo vybílit svou umělou cihlovou zeď, nyní je čas to udělat. Někteří lidé používají kloubní směs; jiní říkají, že barva dává lepší vzhled. Může to záviset na vašich osobních preferencích. Udělejte cihly tak bílé, jak chcete.
 8. Uklidit. Dokončete projekt odstraněním spadlého oblečení, vysátím a oprášením.