Nejjednodušší nápady na domácí dekorace pro vaše nové bydlení

Nejjednodušší nápady na domácí dekorace pro vaše nové bydlení

Máte chuť se v novém domově vyřádit? Máte-li náladu na trochu kutilství, můžete ušetřit mnoho peněz, když si sami uděláte mnoho domácích projektů. Platit profesionálům za provedení služby může být sice pohodlnější, ale s vaším bankovním účtem to rozhodně není jednodušší. Proč si navíc kupovat hotové produkty, které si můžete sami vytvořit? Pokud máte čas, energii a know-how, doporučujeme přijmout svého vnitřního kreativního génia a pustit se do některého z těchto jednoduchých DIY projektů domácích dekorací uvedených níže.

Jak si vyrobit domácí dekoraci s nízkým rozpočtem

 1. Malování pozadí vaší kuchyně –  Nejste spokojeni s barvou pozadí vaší kuchyně? Naštěstí se jedná o problém, který lze snadno odstranit trochou barvy. Není třeba předvádět backsplash a platit za drahou náhradu. Budete muset vyčistit, obrousit, napenetrovat a natřít speciální epoxidovou barvou, abyste natřeli kuchyňské dlaždice.
 2. Vytvořte galerijní zeď –  Vadí vám ta velká prázdná zeď? Namísto nákupu velkého, drahého obrazu nebo tisku doporučujeme udělat malou kutilskou práci na stěně galerie . Použijte fotografie a výtisky, které již máte, kupte si rámečky v levném obchodě s rámy a začněte plánovat, kam je chcete umístit na zeď. Pro eklektický vzhled doporučujeme smíchat a sladit různé barvy a povrchové úpravy rámu. V řadě obchodů, včetně Pottery Barn, West Elm a Framebridge, si také můžete zakoupit hotové nástěnné obrazy a rámy galerie.
 3. Výměna sedáků za látku podle vašeho výběru – Máte čalouněné židle, lavice nebo barové stoličky, které byste chtěli aktualizovat? Jednoduše vyjměte čalouněnou sedačku z rámu a pomocí odstraňovače sponek sejměte aktuální látkový potah. Jakmile je odstraněna, umístěte novou látku na sedadlo a připevněte ji k rámu sedadla, nejprve sešívejte strany a poté rohy.
 4. Tapetování police na knihy, porcelánové skříňky, spíže nebo šatny – Dodejte svým poličkám, spíži nebo skříním trochu šmrncu pomocí zábavné tapety. Ať už používáte trvalou nebo dočasnou tapetu, vyberte si vzor, ​​který se vám líbí. Pokud je to možné, před aplikací tapety odstraňte všechny police.
 5. Vytvořte si vlastní umění –  Přidáním vlastního umění do domova nejenže okamžitě přizpůsobíte svůj příbytek, ale je to také mnohem dostupnější způsob zdobení. Ze všech DIY nápadů na domácí dekoraci je to pravděpodobně nejjednodušší. Ať už se jedná o akvarel, který jste sami vytvořili, svou vlastní fotografii nebo zarámovaný textil, vytvoření vlastního uměleckého díla je přínosným a zároveň nákladově efektivním projektem domácích dekorací.
 6. Oblékněte si obyčejné svíčky –  V diskontních prodejnách a dokonce i ve většině obchodů s potravinami najdete cenově dostupné obyčejné svíčky ve všech vašich oblíbených barvách. Nasbírejte provázky a sušené květiny, které uvážete kolem svíček, a rozmístěte je po domě jako akcenty.
 7. Ozdobte své obrazové rámy a zrcadla –  Pokud máte tavnou lepicí pistoli, můžete ozdobit rám obrazu nebo zrcadlo jakýmkoli dekorem, který se vám líbí. Několik nápadů na rámy a zrcadla pro vlastní potřebu zahrnuje zdobení mušlemi, knoflíky, flitry, listy nebo čímkoli jiným, co chcete.
 8. Vymalujte jídelní stůl – Proč kupovat nový jídelní stůl, když můžete jednoduše natřít ten stávající? Jedná se o skvělou domácí dekoraci pro kutily, která jistě rozzáří vaši snídaňovou místnost nebo jídelnu, aniž byste museli vydělat peníze. Chcete-li natřít jídelní stůl, budete jej pravděpodobně muset nejprve obrousit a napenetrovat. HGTV doporučuje pro finální nátěr použít vodou ředitelnou emailovou barvu.
 9. Obtisky na schodech – Chcete oživit své schody, aniž byste museli platit za drahý běhoun? Zkuste na přední stranu (tj. na stranu obrácenou k osobě jdoucí po schodišti) nalepit nálepky na schodiště. Tyto nálepky jsou odnímatelné, takže je můžete kdykoli vyměnit, když jste připraveni na změnu.
 10. Vytvořte si vlastní čelo postele – ať už jde o přečalounění stávajícího čela novou látkou nebo vytvoření jedinečného čela z neočekávaných materiálů, existuje spousta způsobů, jak si to sami vyrobit. Mezi kreativní čela postele patří police na stěnách, dekorativní tapety, malovaná dřevěná čela postele, zavěšená textilie, šablonová čela, dělicí příčky a staré okenní rámy,
 11. Vyrobte si vlastní mobil do dětské postýlky –  čekáte? Přizpůsobte si svůj dětský pokoj pomocí ručně vyrobeného dětského mobilu nad postýlku nebo přebalovací pult. O nápady na mobily do postýlky pro kutily není nouze. Mezi naše oblíbené patří pom pom mobil, origami ptačí mobil, plstěný mobil do postýlky a stužkový mobil do postýlky.
 12. Opravte stínidlo – Vylepšete tato nudná bílá stínidla vším od bambulek a stuh až po vzorovanou látku a rustikální provaz. Pokud jde o zdobení stínidla, existuje tolik možností. Mezi další zábavné nápady patří připevnění střapců, korálků a příze.
 13. Lanový koš – Lanové koše jsou funkční, měkké a super užitečné v dětských pokojích a hernách. K jeho výrobě použijte jako základ nádobu nebo vědro. Pomocí horkého lepidla přilepte lano kolem koše jednu smyčku po druhé. Další tipy na vytvoření košíku na lana pro vlastní potřebu najdete v The Spruce .
 14. Sukulentní nástěnná zahrada – Pokud vaše veranda potřebuje trochu zvednout, zvažte vytvoření sukulentní nástěnné zahrady. Budete potřebovat sešívací pistoli, rám shadowboxu, drátěné pletivo, sukulenty dle vašeho výběru, nůžky a půdu. Zde je rychlý návod .
 15. Věnec na domovní dveře – Svátky nejsou jediným vhodným obdobím pro věnec. Mnoho lidí obléká své dveře po celý rok věnci, aby dodali vchodu trochu extra šmrnc. Nejlepší na výrobě věnce je možnost přidat svůj osobitý nádech pomocí jedinečných doplňků a materiálů (vzpomeňte si: mušle, ozdoby, stuhy a různá zeleň).
 16. Domácí girlanda – Ať už vytváříte něco barevného a zábavného do herny vašich dětí nebo si vyrábíte vlastní vánoční stromeček, DIY girlanda je jedním z nejjednodušších způsobů, jak přijmout svou mazanou stránku. Vyrobte si vlastní domácí girlandu se střapci, pom poms nebo jinými předměty, které si přejete. Jediné, co musíte udělat, je spojit je dohromady a voila! Máte domácí girlandu.
 17. Látkové poznámkové desky – Látkové poznámkové desky jsou zábavné při shromažďování a zobrazování fotografií a upomínkových předmětů. Vše, co potřebujete, je překližka, vatelín, vámi vybraná látka a sešívací pistole. Pokud si chcete vyrobit tradiční nástěnku se stuhami, budete potřebovat také špendlíky. Tipy na výrobu látkové nástěnky najdete ve výukovém programu WikiHow.
 18. Stoh polena v krbu – Potřebujete zábavný způsob, jak ozdobit svůj krb? Pokud neplánujete používat krb pravidelně, možná budete chtít zvážit přidání dekorativního nádechu do tohoto ústředního bodu vašeho domova. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je zásobník protokolů. Ať už skutečná polena nebo umělá polena, hromada může zakrýt méně než krásný interiér krbu.