Jak se humánně zbavit holubů?

Jak se humánně zbavit holubů?

Holubi mohou přenášet vši, klíšťata a roztoče přenášející choroby a jejich kyselý trus může poškodit lak vašeho auta a vše, s čím přijde do styku. Aby toho nebylo málo, jakmile se váš domov stane jejich oblíbeným místem pro hřadování nebo hnízdění, je třeba se jich zbavit.

Naštěstí je můžete povzbudit, aby se přesunuli někam jinam, aniž byste jim způsobili nějakou újmu. Zde je 9 způsobů, jak se zbavit holubů, pokud máte zamoření.

 1. Dělat hluk

  Ultrazvukový odpuzovač ptáků odrazuje holuby od přistání na vašem domě nebo v jeho blízkosti tím, že vydává zvuky jejich predátorů a ptačí tísňová volání. Protože jsou tyto zvuky ultrazvukové, neuslyšíte je, pokud neotočíte hlasitost na nejvyšší nastavení. Ale plošní holubi ano. Zatímco někteří holubi po zaslechnutí odpuzovače okamžitě opustí váš domov, jiným bude chvíli trvat, než si váš dům spojí se zvuky a rozhodnou se uhnízdit jinde.

  Tato zařízení začínají na přibližně 50 USD a končí na 200 USD, v závislosti na tom, jak daleko přenášejí zvuky (některé mohou pokrýt až 5 000 čtverečních stop) a jejich funkcích. Na druhou stranu, ultrazvukové odpuzovače ptáků neodpuzují jen holuby. Mohou také odpuzovat ostatní zvířata a mohou rušit vašeho psa nebo kočku.

 2. Nedávejte jim místo, kde by se mohli uhnízdit

  Častým řešením problému s holuby jsou ptačí hroty jako trnové výčnělky, obvykle vyrobené z plastu, které se připevňují k proužku. Když se holubi pokusí přistát, hroty znemožňují najít místo, kde by se mohly uhnízdit. Většina majitelů domů je instaluje na střechu, ale můžete je nainstalovat i na trámy, parapety, římsy, ploty a brány. Můžete si je koupit ve většině domácích kutilů a zahradních center za 25 až 40 $ za pás o délce 7′ až 8′.

  Ptačí bodce jsou jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se holubů zbavit, protože se nemohou uhnízdit tam, kde pro ně není místo. Mohou však esteticky znehodnotit váš domov.

 3. Buďte špatným hostitelem

  Podobně jako u ptačích hrotů vede ptačí drát 3” až 4” nad prostorem, kde nechcete, aby přistávali holubi. Když pták začne sestupovat, dotkne se drátu, který se bude cítit nestabilně, a přeruší přistání. Postupem času holubi zjistí, že váš dům není bezpečné místo k přistání, a úplně se mu vyhnou.

  K instalaci ptačího drátu budete potřebovat tenké kovové sloupky, které se připevní k linii střechy. Bohužel to není snadné najít v obchodech pro domácí kutily nebo online, takže možná budete muset najmout firmu na hubení škůdců, aby vám to nainstalovala.

 4. Pořiďte si na to gel

  Na rozdíl od ptačího drátu můžete snadno nainstalovat gel odpuzující ptáky. Tento čirý, lepkavý gel je dodáván v těsnící tubě, kterou aplikujete na střechu, plot nebo kdekoli, kde sedí. Když holub přistane na gelu, vycítí jeho lepivost a odejde. Každá trubka se prodává za přibližně 15 až 20 USD a měla by pokrývat přibližně 10 až 12 stop.

  Má to pár nevýhod. Gel odpuzující ptáky je třeba vyměňovat alespoň jednou ročně, a protože se na něm hromadí prach, může se stát nevzhledným. Pozitivnější však je, že je prakticky neviditelný a může snížit výskyt jiných škůdců , jako jsou mravenci, kteří se v něm mohou zaseknout.

 5. Zavěste reflexní pásku

  Dalším oblíbeným způsobem, jak se zbavit holubů, je pověsit reflexní plašící pásku , někdy také nazývanou reflexní ptačí páska nebo páska s bleskem. Tato páska se prodává v rolích o délce až 350 stop a má holografický vzor, ​​který interaguje se světlem a dezorientuje ptáky všeho druhu. Chcete-li jej použít, nastříhejte pásku na proužky a zavěste je všude tam, kde chcete holuby odradit od přistání.

  Lesklý „záblesk“ z pásky vlající ve vánku holuby nejen matou a děsí, ale rozčiluje je i zvuk jeho pohybu. Někomu se nelíbí vzhled reflektorů, ale za méně než 15 dolarů za 350 stop to může stát za to.

 6. Překvapte je trochou posypu

  Postřikovač aktivovaný pohybem , který je vhodný pro všechny druhy škůdců, včetně skunků a mývalů , vyplaší holuby kombinací zvuku a vody, kdykoli zaznamená pohyb. Po aktivaci bude tryskat vodu ve směru, kde byl detekován pohyb po dobu 5 sekund. Většina stojí mezi 1000-2000 kč a lze je přizpůsobit tak, aby fungovaly pouze v určitou denní dobu. Po jeho naprogramování ho stačí jen připevnit na hadici.

  Tyto systémy však mají nevýhodu v tom, že nedokážou rozeznat rozdíl mezi holubem, vaším psem nebo sousedovým dítětem. Pokud se domácí mazlíčci nebo jiní lidé běžně pohybují v obvodu uvedeném na obalu vodního paprsku, můžete zvážit použití jiné metody.

 7. Získejte návnadu sovy

  Holubi se chtějí svým predátorům vyhýbat stejně jako kterýkoli jiný pták. Použijte děsivou návnadu ve svůj prospěch. Na odstrašení holubů dobře fungují sovy vábničky. Najdete je ve většině domácích kutilů a zahradních center a mohou se pohybovat od jednoduchých návnad s hlavami, které se otáčejí ve vánku, až po ty na solární pohon, které vydávají „houkání“ a mávají křídly.

  Protože většina váží velmi málo, budete chtít základnu zajistit, aby se nepřevrátila. A přestože jsou návnady navrženy tak, aby odolávaly živlům, v průběhu času možná budete muset vyčistit senzor na vašem nebo návnadu rovnou vyměnit. Dalším možným problémem je, že návnady mohou odradit jiné ptáky a menší zvířata, jako jsou veverky , od návštěvy vašeho dvora.

 8. Nalákejte je návnadou

  Pokud nemáte mnoho holubů, s nimiž se musíte vypořádat, může vám stačit past na holuby. Tyto pasti jsou speciálně navrženy pro holuby a mohou pojmout až 10 živých ptáků. Chcete-li jeden použít, vložte dovnitř ovoce, semena, loupanou kukuřici nebo jiné pamlsky. Když pták vstoupí jednosměrnými dveřmi, aby se najedl, zavře se za ním a nebude se moci dostat ven. Jakmile ptáky chytíte do pasti, můžete je zahnat daleko od svého domu a vypustit je.

  Pasti obecně stojí mezi 75 a 100 dolary, ale ty s extra funkcemi, jako jsou stínicí kryty nebo dávkovače vody, budou stát více. Dobrou zprávou je, že jsou účinné, když bojujete s několika ptáky; špatné, nefungují dobře na zamoření.

 9. Buď proaktivní

  Jako tvorové ze zvyku se holubi vracejí na stejné místo znovu a znovu, pokud jim k tomu nedáte důvod. Zatímco většina z výše uvedených metod je vyděsí, můžete také odstranit věci, které je tam poprvé přitahovaly. Zakryjte všechny odpadkové koše, krmivo pro domácí zvířata a stojatou vodu, jako jsou lázně pro ptáky. Umístěte síť na ovocné stromy a zahradní rostliny. A nepřesévejte trávu ani nevysazujte jiná semena.

  Pomáhá také utěsnit všechny mezery ve vašich střešních šindelech, zakrýt průduchy a komíny a vyplnit všechny otvory, kde by se mohly usadit. Tyto kroky učiní váš domov méně atraktivním a mohou je povzbudit, aby našli jiné místo s přístupem k bobulím a místům, kde si mohou udělat hnízdo.

Pomoc navíc

Budete chtít dostat svůj problém s holuby rychle pod kontrolu, pokud plánujete ukázat svůj dům nebo pokud se přestěhujete do nového domova s ​​napadením. V takových případech zvažte najmutí profesionální společnosti na hubení škůdců, která najde správné řešení pro vaši jedinečnou situaci.