Proměňte svou ložnici v hotelový pokoj

Proměňte svou ložnici v hotelový pokoj

Chtěli jste někdy zůstat ve svém oblíbeném pětihvězdičkovém hotelovém pokoji navždy? To je záměrně. Hotely si najímají odborníky, aby jim vytvořili útočiště, ale můžete se inspirovat jejich návrhy a podle těchto tipů proměnit svou ložnici v luxusní hotelové útočiště.

Ukliďte si ložnici

Každý předmět v hotelovém pokoji má svůj účel, i když jde jen o to, aby ozdobný stůl získal barvu. Nastartujte přeměnu ložnice tím, že se uklidíte. Vyhoďte nebo darujte vše, co nepotřebujete, použijte skladovací kontejnery, abyste to, co potřebujete, z dohledu, a mějte věci úhledné na nočním stolku a koupelnovém pultu s podnosy.

Jakmile je místnost uklizená, udržujte ji tak. Budete se cítit mnohem uvolněněji, když vejdete do svého pokoje a nebudete muset uhýbat teniskám nebo lézt do neustlané postele.

Použijte neutrální paletu

Neutrální barvy, jako je bílá, krémová, béžová a šedá, dodávají prostoru uklidňující, klidný pocit, takže není divu, že tyto barvy dominují barevnému schématu v hotelech. Ale to, že používáte neutrální paletu, neznamená, že se musíte barvy úplně vzdát. Zvýrazněte jasné barvy, které máte rádi, nebo přidejte tlumené odstíny, jako je sotva rozpoznatelná modrá, pro barevný nádech.

Přehodnoťte nábytek v ložnici

Až budete příště v hotelu, věnujte pozornost nábytku . Postel je kvalitní a téměř vždy má polstrované čelo (nebo měkké polštáře), takže se v ní dá pohodlně sedět. Odpovídající noční stolky dosahují výšky postele (nebo jen o palec nebo dva níže) a zbytek nábytku bývá větší, než má většina lidí ve svých ložnicích doma.

Následujte příklad svého oblíbeného hotelu. Jak si můžete dovolit, investujte do podstatných a kvalitních kousků. Pokud jste si již několik let nepořídili novou matraci, upgradujte svou matraci nebo ji zakryjte plyšovým topperem pro větší pohodlí.

Dopřejte své posteli luxusní péči

Začněte s prostěradly. Kupte si nejlepší prostěradla, která si můžete dovolit, taková, která se na dotek vaší pokožky cítí měkká a luxusní. Hotely vždy používají bílá prostěradla, protože vyzařují pocit čistoty a lze je vybělit. Dále přidejte přehoz u nohou postele pro extra teplo a texturu. Doplňte vzhled alespoň třemi polštáři různých velikostí: oversize, standardní velikost na spaní a malé, dekorativní.

Chcete nakopnout luxus o stupeň výš? Nastříkejte si povlečení lehce vonícím sprejem na textilie. Některé vůně, jako je levandule, vám dokonce mohou pomoci k lepšímu spánku.

Použijte více světelných zdrojů

Hotelové pokoje mají vždy několik světelných zdrojů , od stropních svítidel, jako jsou lustry, až po stolní a volně stojící lampy. Mnohé jsou na stmívači nebo nabízejí více než jednu úroveň jasu. Před přidáním světel zvažte zdroje, které již máte, a jejich účel. Jaké máte mezery v pokrytí? Máte nad postelí lampu na čtení? A co jasné světlo na vašem stole? Podle toho přidejte.

Udržujte ranní světlo mimo

Závěsy v hotelovém pokoji zcela blokují venkovní světlo, takže můžete spát. Klíčem k tomu, abyste to doma znovu vytvořili, je zkombinovat průhledné závěsy se zatemňovací vrstvou.

To je však otázka osobních preferencí. Někteří lidé se rádi probouzejí do přirozeného světla. Pokud je to váš případ, jednoduše tuto možnost přeskočte.

Zavěste zrcadla v ložnici

Všimli jste si někdy, kolik zrcadel má hotelový pokoj? V koupelně najdete velké zrcadlo obvykle s menším, zvětšujícím zrcadlem poblíž. Obvykle budete mít alespoň jedno zrcadlo od hlavy až k patě zavěšené na zadní straně dveří nebo strategicky umístěné v jasném světle, abyste si mohli zkontrolovat svůj vzhled, než odejdete. Přidejte další zrcadla, aby ložnice vypadala větší.

Nebo, pokud již máte velkou ložnici, možná budete chtít pověsit další zrcadlo nebo dvě, aby bylo jedno vždy pohodlně umístěno, kdykoli budete potřebovat zkontrolovat svůj vzhled.

Rozviňte plyšový koberec

Pokud ještě nemáte tlustý a pohodlný koberec, do kterého si můžete zabořit prsty, když ráno vstanete, zvažte přidání plyšového koberce. Bavlněné a vlněné koberce jsou dobrou volbou, ale poslouží cokoli měkkého a pohodlného. (Vyhněte se sisalu, bambusu a dalším hrubým materiálům.)

Podle RealSimple.com by měl koberec na všech třech stranách přesahovat alespoň 20 palců za postel, aby vám poskytl dostatek prostoru na procházení, aniž byste z něj sestoupili. Není to vzhled, o který jdeš? Další možností je koupit si extra pohodlné, shovívavé pantofle a postavit si je každý večer vedle postele.

Zásobte se ručníky

Koupelna je rozšířením vaší ložnice. Investujte do vysoce kvalitních a luxusních ručníků, abyste se cítili jako v lázních . Stejně jako u povlečení je bílá preferovaná barva, protože vypadá svěže a čistě, ale možná budete chtít mít po ruce několik tmavších prádla, abyste mohli odstranit make-up nebo nečistoty.

Pro extra pocit hýčkání postříkejte ručníky sprejem na textil, aby si udržely svěží vůni. Možná budete také chtít investovat do tří nebo čtyř ručníků na osobu – spíše než do hrstky, kterou byste měli sdílet mezi členy rodiny.

Provoňte svou ložnici

Možná jste si toho vědomě nevšimli, ale většina luxusních hotelů má charakteristickou vůni. Provoní halu, váš pokoj, vaše polštáře, mýdlo na ruce, šampon a kondicionér. Dopřejte si to samé. Přidejte čerstvé květiny s jemnou vůní, jako jsou růže, nebo svíčky s přírodní vůní, jako je citrus nebo santalové dřevo.

Aroma by nikdy neměla přehlušit a neměli byste mít konkurenční pachy.

Přidejte do místnosti luxus

Hotely věnují pozornost detailům a přidávají malý komfort, díky kterému bude pokoj působit útulně. Některé z těchto detailů můžete začlenit do své vlastní ložnice. Pokud pijete kávu ráno, proč si v ložnici nevytvořit kávovou stanici? Tímto způsobem si můžete vychutnat svůj první šálek, aniž byste opustili ložnici.

Nebo HGTV.com navrhuje přidat bezdrátové reproduktory, které lze synchronizovat s vaším telefonem nebo počítačem. Můžete přehrávat svou oblíbenou hudbu, podcasty nebo knihy na kazetě. Máte-li v noci problémy se spánkem, může vám zvukový přístroj nabídnout klid vašich oblíbených hotelových pokojů. Možnosti jsou nekonečné. Stačí si vybrat položky, které vás zanechají hýčkané.

Ukažte svou osobnost

Bez ohledu na to, jak moc doufáte, že napodobíte pětihvězdičkový hotelový pokoj, nechcete, aby vaše ložnice působila sterilně. Ozdobte své stěny uměním , které k vám promlouvá. Rozhodněte se pro velké kusy oproti stěně galerie. Pokud můžete, utrácejte originál za něco dostupného ve velkých obchodech, abyste získali osobitost.

Kromě umění na zdi umístěte do ložnice osobní předměty, které k vám promlouvají: například zarámovaný obrázek vašich blízkých na nočním stolku nebo dekorativní globus na váš stůl. Díky těmto předmětům se bude vaše ložnice cítit jako vaše a nebude to obecný prostor, který musíte předat klíč na další ráno.