Proč jsou moderní hliníkové ploty v současnosti takovou parádou?

Proč jsou moderní hliníkové ploty v současnosti takovou parádou?

Hliníkové ploty mají velké množství výhod, které z nich dělají pro účely oplocení rodinných domů a menších areálů naprosto dokonalé adepty. Samotný hliník je materiálem, který díky svojí lehkosti, ale přitom slušné odolnosti ulehčuje celou konstrukci a instalaci plotů.

Mimo toho vás bude čekat příjemné překvapení hlavně v moment, kdy budete vybírat jaký plot si přejete právě vy. Designové možnosti jsou totiž právě tím, v čem rozhodně hliníkovým plotům nemůže konkurovat žádný jiný.

Extrémně oblíbené dřevěné dekory

Takzvaný dekor se používá ve většině komponentů ve stavebnictví. Například vinylové a plovoucí podlahy používají dekory dřeva, stejně tak jako hliníkové ploty. Jedná se tak o moderní grafické zpracování. Abychom ale mohli hliníkové výplně plotů považovat opravdu za precizní práci, tak nesmíme zapomenout ani na povrchovou úpravu. Vše totiž ani zdaleka nekončí jenom kolem barviček na lamele, ale rovněž i povrchová úprava tvoří věrnou imitaci dřevěného materiálu.

Výdrž, kterou jiné nenabízejí

Pochopitelně můžeme oponovat tím, že pogumované pletivové ploty nebo svařované hliníkové panely dokáží nabídnout minimálně podobné vlastnosti v oblasti celkové výdrže. Bavíme se tady ale o plotech, které jsou určeny spíše pro průmyslové využití a oplocení velkých ploch, zahrad a sportovišť. Pokud chceme designové oplocené, které nám moderní hliníkové ploty nabízejí, tak se rozsah materiálů zásadně zmenšuje. A věřte, že v této konkurenci mají právě samotné hliníkové ploty z ohledu bezpečnosti a výdrž tu nejlepší pozici.

Jednoduchá rekonstrukce

Zásadní výhodou, kterou mají víceméně jakékoliv lamelové technologie, je právě jednoduchá rekonstrukce případného poškození. V případě, kdy vám například soused nacouvá do pletivového plotu a roztrhá oka, tak bohužel musíte měnit celý plot, protože výměnou se ztratí napětí. Vedle toho lamelový plot je v tomto ohledu geniální. Stačí pouze ze základní konstrukce odmontovat ony poškozené lamely a víceméně za několik minut a se zcela čistýma rukama máte poškozený plot jednoduše opravený.