Jak pečovat o nábytek z masivu?

Jak pečovat o nábytek z masivu?

Masivní dřevo je nádherný přírodní materiál, který vyzařuje příjemnou vůni a interiéru dodá útulnou atmosféru. Aby nábytek z něj vyrobený vydržel dlouhou dobu, je potřeba mu věnovat náležitou péči.

Jak pečovat o nábytek z masivu?

Nejprve je potřeba nábytek umístit na vhodné místo. Masiv je materiál, který nemá rád velké teplotní výkyvy ani zdroje přímého tepla – radiátory kamna nebo krby. Pozor dejte také na vlhkost, která se vyskytuje v nadměrném množství v koupelně a částečně i v kuchyni.

Jestliže je nábytek ošetřený olejem, pravidelně jej otírejte hadříkem. Jednou za půl roku jej opakovaně naolejujte. Nejprve odstraňte povrchové nečistoty. Pokud někde objevíte jemné škrábance, povrch obruste jemným brusným papírem. Prach, který touto aktivitou vzniká, vysajte. Následně povrch otřete vlhkým hadříkem. Čistý hadřík jemně navlhčete olejem a jemnými pohyby aplikujte na povrch nábytku. Nechte zaschnout.

Také můžete vyměnit nábytkové úchytky.

Kvalitní nábytkové úchytky nabízí e-shop ankahb.cz

E-shop nabízí nejen úchytky, ale i věšáky. Skladem naleznete více než 700 různých modelů úchytek, knopek mušlí a věšáků SIRO. Jednotlivé modely nabízejí vysokou kvalitu, jedinečný a originální design, který navrhovali přední rakouští návrháři. Jsou vhodnou volbou pro nábytek určený do kuchyně, pracovny, ložnice, dětského pokoje, obývacího pokoje nebo třeba koupelny. SIRO je značka, která se pyšní kvalitním zpracováním nabízených produktů.

V nabídce e-shopu naleznete úchytky hliníkové, nerezové, z porcelánu, moderní, hybridní i rustikální. Oblibě se těší i uchytky do hrany. Úchytky mají různé rozteče, vyberete si tedy takový model, který bude vyhovovat vašim potřebám a požadavkům. Zavítejte na e-shop a prohlédněte si kompletní nabídku.