Zelené střechy stoupají v oblibě nejen ve světě

Zelené střechy stoupají v oblibě nejen ve světě

Žijeme v době, kdy se snažíme šetřit energiemi nejen kvůli jejich vysokým cenám, ale také protože bereme ohledy na naši planetu a životní prostředí.

Zelená střecha má mnoho výhod na ekonomické, ekologické i společenské úrovni. Zelená střecha poskytuje „nárazník“ na dešťovou vodu, čistí vzduch, snižuje okolní teplotu, reguluje vnitřní teplotu, šetří energii a podporuje biodiverzitu ve městě. Zelené střechy jsou součástí klimaticky odolné konstrukce. A co víc, lidé jsou šťastnější v zeleném prostředí než v šedém. Není proto divu, že na zelené střechy narážíme stále častěji.

Zelené střechy využívají dešťovou vodu

Velké množství dešťové vody nestíhá pohltit kanalizační systém a může dojít k záplavám. Zelená střecha, prostřednictvím rostlin, substrátu a drenážní vrstvě, dešťovou vodu pohlcuje. Dešťová voda se čistí a s pomocí rostlin pět odpařuje. To vše může pomoci snížit riziko povodní.

Zelená střecha může snížit vysoké teploty, čímž ušetříte za klimatizaci

Horké letní dny jsou příjemnější, když jste v zeleném prostředí. Zelená střecha svépomocí postavená, i profesionálně vytvořená, může pomoc snížit okolní teplotu.

Rostliny absorbují sluneční světlo, 50 % je absorbováno a 30 % odráží; takže pomáhají vytvářet chladnější a příjemnější klima. Pro vnitřní klima to znamená, že klimatizace nemusí tolik pracovat, což zase znamená úsporu energie. A i to má extra pozitivní vliv na klima v bezprostřední blízkosti vašeho domu.

Zelená střecha působí jako tlumící materiál

Zelená střecha cena je zanedbatelná, když víte, kolik pozitiv poskytuje. Jedním z dalších je odhlučnění. Ruch z ulice není nikomu příjemný a mnozí obyvatelé domů se ho snaží eliminovat. Zelené střechy působí jako tlumící materiál a hluk z ulice pohltí.

Ekrost.cz je web, kde objevíte mnoho dalších informací o zelených střechách, včetně možnosti jejich pořízení na váš dům či sídlo firmy.